banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“MÜZELERİN GÜCÜ”

Bu yıl slogan olarak “Müzelerin Gücü” temasının belirlendiği Uluslararası Müze Günü Akşehir kutlama programı, Akşehir Taş Eserler Müzesi’nde gerçekleştirildi.

ANMA-KUTLAMA 19.05.2022, 16:31 19.05.2022, 16:37 Haber Merkezi
399
“MÜZELERİN GÜCÜ”
banner12

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda; Şehit Özden Çınar MTAL folklor ekibinin sunduğu gösterinin ardından Müze Müdürü Sevcan Çavdar, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve Kaymakam İsmail Küreci’nin konuşmaları sonrasında öğrenciler şiirler okudular.

Resim Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edildiği programda, “Akşehir’deki Kültür Varlıkları” konulu serginin açılışı gerçekleştirildi. Kültür Bakanlığı tarafından hazırlanan “Biri Arkeolog mu dedi” adlı kitabın öğrencilere dağıtılması sonrasında, kokteyl ve müzenin gezilmesiyle program sona erdi.

Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Gök, İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, CHP İlçe Başkanı Ali İlker Gencer ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de programda hazır bulundular.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
açık