banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

KOLTUKLAR ÇOCUKLARIN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci koltuğunu İhsan Tepeoğlu’na, Belediye Başkanı Salih Akkaya da Beril Kırbıyıkoğlu’na bıraktı. Hiranur Dilber ve Yusuf Sarı isimli öğrenciler de temsili olarak Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlendiler.

ANMA-KUTLAMA 22.04.2022, 15:34 22.04.2022, 15:36 Haber Merkezi
2641
KOLTUKLAR ÇOCUKLARIN
banner12

Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci koltuğunu Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencisi İhsan Tepeoğlu’na emanet ederken; Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Halil İbrahim Tunçez ve Sınıf Öğretmeni Habibe Kaytan ile Beyazıt Öztaşçı ve Ada Bodur isimli öğrenciler, bu geleneksel merasimde hazır bulundular.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Akşehir Kaymakamlığı koltuğunu devralan İhsan Tepeoğlu; “Bugün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in Milli Egemenlik Ateşi’ni yaktığı ve bağımsızlığa ulaşma yolunda başlattığı mücadelenin en önemli adımıdır” diyerek 23 Nisan’ın önemine vurgu yaptı.

Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencisi ve 23 Nisan’ın Akşehir Kaymakamı İhsan Tepeoğlu; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açmış ve bugünü çocuklara armağan etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır! Dünyada çocuklara bayram hediye eden ve bu bayramı dünya çocuklarıyla paylaşan tek ülke olma gururunu bizlere yaşatan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşlarına, bu ülke için canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimize sonsuz sevgi ve saygılarımızı sunuyorum. Sizlerin huzurunda, kendim ve tüm çocuklar adına; bize bahşedilen bu cennet vatana sahip çıkacağımıza söz veriyorum. Sevginin ve dostluğun tüm dünyayı kucakladığı nice güzel bayramlarda tekrar bir arada olmak umuduyla tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Kaymakam İsmail Küreci, temsili olarak koltuğunu devrettiği Tepeoğlu ve arkadaşlarına birer boyama seti hediye etti.

Başkan Kırbıyıkoğlu, okul bahçesi için asfalt istedi

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’nın koltuğunu Tarık Buğra İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Beril Kırbıyıkoğlu’na devretmesi sırasında ise Tarık Buğra İlkokulu Müdürü Osman Irgın, Sınıf Öğretmeni Ahmet Üzümcü ve Rehberlik Öğretmeni Fatma Akın Göçer, temsili olarak Başkanlık ve Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen öğrencilerine eşlik ettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Başkanlık koltuğuna oturan Beril Kırbıyık büyük heyecan yaşarken yapmak istediği projeleri anlattı. Herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan küçük Başkan Kırbıyık; sokak hayvanları için barınak, çocuklar için daha çok yeşil alan ve oyun parkı ile kendi okul bahçeleri için asfalt yapımı istedi. Başkan Beril Kırbıyık; Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük’ü telefonla arayıp okul bahçeleri için asfalt talebini iletti.

Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Hiranur Dilber ve Yusuf Sarı da çocuklar için etkinlik, okullarına voleybol ve basketbol sahası yapımı ve yine okulları için masa tenisi masası isteklerinde bulundular. Başkan Akkaya, taleplerin Belediye imkanları ölçüsünde değerlendirileceğini söyledi.

Tarık Buğra İlkokulu’nun Akşehirli ünlü yazar Tarık Buğra’nın ismini taşımasından dolayı önemli bir okul olduğuna vurgu yapan Başkan Akkaya; öğrencilere çok çalışıp başarılı birer bireyler olmalarını öğütleyerek, bunun için de bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Akkaya, temsili Başkan ve Başkan Yardımcılarına, birer akıllı kol saati armağan etti.

Başsavcı Durgut eşliğinde temsili duruşma

Haydar Tuna İlkokulu öğrencileri İshak Gün, Nurcan Uğur, Burak Gökçe ve Berfin Çavdar; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut’u ziyaret ettiler.  

Okul Müdürü Ömer Kılıç ile Sınıf Öğretmenleri Yunus Yurt ve Melek Tuğba Yorgancı eşliğinde gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili şiirlerini Başsavcının makam koltuğuna oturarak okudular.  Başsavcı Abdulhamit Durgut, savcılık cübbesini giydirerek teker teker koltuğuna oturttuğu öğrencilerin sorularını da cevapladı.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut eşliğinde Adliye binasını gezen öğrenciler,  duruşma salonunda Hakim ve Savcı cübbelerin giyerek duruşma canlandırdılar. Öğrencilerle yakından ilgilenen Başsavcı Durgut, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladığı öğrencilere hediyeler verdi.

İlçe Milli Eğitim’e ziyaret

Akşehir Kaymakamlığı’ndaki merasimin ardından Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden temsili Kaymakam İhsan Tepeoğlu ile beraberindeki öğrenciler Beyazıt Öztaşçı ve Ada Bodur’u kabul eden Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, öğrencilere birer madalya takdim etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
parçalı bulutlu