banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ENGELLİ GENÇLERE ASKER KINASI EĞLENCESİ

Akşehir Belediyesi; Engelliler Haftası münasebetiyle 1 günlüğüne temsili askerlik yapacak olan engelli gençler için askerlik öncesi bir asker kınası eğlence programı düzenledi.

ANMA-KUTLAMA 17.05.2022, 00:18 16.05.2022, 18:47 Haber Merkezi
1197
ENGELLİ GENÇLERE ASKER KINASI EĞLENCESİ
banner12

Akşehir Kızılay Aşevi Düğün Salonu’nda yapılan eğlenceye aileleriyle birlikte katılan engelli gençler, Akşehir Belediyesi Müzik Grubu tarafından çalınan oyun havaları eşliğinde doyasıya oynayarak güzel bir gece geçirdi. Gecede, Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri ekibi de çeşitli oyunlar sergileyerek katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

Gecenin başında engelli gençler ve aileleri adına birer konuşma yapılırken Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da herkesin bir engelli adayı olduğu belirterek; “Önemli olan engelli olmak değil, engel tanımamak ve engelli kardeşlerimizin engellerini kaldırmaktır. Her yıl şehrimizde engelli gençlerimiz için temsili askerlik töreni yaptırılıyor. Bizde bu yıl bu temsili askerlik töreni öncesi bu askerliği unutulmaz kılmak, hatıralarını biraz daha yükseltebilmek için bu asker kınası eğlencesini düzenledik. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci de yaptığı konuşmada herkesin büyük hevesle ve istekle gitti askerlik görevini engelli gençlerinde tatması için temsili askerlik yapıldığını, bu organizasyonun da bu işi taçlandırdığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.  

Gecede, etkinliğe katılan protokol üyeleri tarafından engelli gençlere asker kınası yakılırken etkinlik, çalınan oyun havaları eşliğinde aileleri ve engelli gençlerin eğlencesi ile devam etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
açık