Edinilen bilgiye göre; Akşehir’e çevre illerden uyuşturucu madde getirileceği yönünde yapılan ihbarlar üzerine araştırma ve çalışma başlatan Akşehir Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Antalya’dan Akşehir’e uyuşturucu madde getirileceği belirlenen biri Ankara, diğeri İzmir plakalı iki aracı takibe aldı. Araçlar, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Trafik ekipleri tarafından Engili yol kavşağında durduruldu.

Durdurulan araçlarda bulunan R.B., İ.S. ve M.M. isimli 3 şüpheli gözaltına alınırken şüphelilerle birlikte araçlar da İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararı ile araçlarda yapılan aramalarda; İzmir plakalı araçta 6,50 gram esrar, Ankara plakalı araçta ise aracın havalandırma ızgarası altına gizlenmiş 55 gram eroin ele geçirildi.

Ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konularak şüpheliler hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapıldı. Şüphelilerden R.B. işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, diğer 2 şüpheli İ.S. ve M.M. Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Savcılıktaki işlemleri tamamlanan İ.S. ve M.M. tutuklanma talebiyle sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak Akşehir Cezaevi’ne gönderildi.