Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, gençleri zehirlemek için uyuşturucu sevkiyatı ve sokak satıcılığı yapan şahısların tespitine yönelik çalışmaları kapsamında Akşehir Yarenler Mahallesinde bir evde uyuşturucu alışverişi yapılacağını belirledi.

Yarenler mahallesindeki belirlenen adrese baskın düzenledi. Eve yapılan baskında evde bulunan H.Ö., M.Ö., L.S., B.S. ve N.K. isimli beş şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin üzerini ve evi arayan narkotik ekipleri üç ayrı poşet içerisinde 3 kilo 360 gram esrar ve iki hassas terazi buldu, uyuşturucu madde ve hassas teraziye el konulurken şüpheliler de gözaltına alınarak işlemler için Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büroya getirildi.

Gözaltına alınan H.Ö., M.Ö., L.S., B.S. ve N.K. isimli beş şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adli makamlara sevk edildi. Savcılıktaki ifadelerin ardından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edildi. Sevk edilen şüphelilerden H.Ö. tutuklanarak Akşehir Cezaevine gönderildi. Diğer dört şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.