Zafer Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı olarak, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Akşehir’imizi her şeyden ve herkesten daha çok önemsediğimizi belirtmek isteyen diyen Taşçı, “Bu seçim ne ilk ne de son seçimdir. Bu seçim ne bir savaş ne de Akşehir’in var olup olmama seçimidir. Bu seçim öncesi Akşehir’deki tüm görüşteki hemşerilerimize saygı duyuyor ve kazasız, kavgasız, huzur içinde bir seçim geçirmemizi diliyoruz.

 Fakat Akşehir’in iyi yönetilmediği gerçeğini de göz ardı edemeyeceğimizi, birçok konuda halkın şikayetçi olduğunu, mevcut yönetimin ve kadrolarının uzun süredir iktidar partisine mensup yönetici olmalarına karşın, bunu Akşehir için avantaja döndüremedikleri de bir gerçektir.

 Bunun en büyük örneği 20 yıldır tüm imkanlar ellerinde olmasına rağmen Akşehir’in il olamamasıdır.

 Akşehir Belediye seçimlerinde mevcut iktidar partisi yönetiminin değişmesi Akşehir’in menfaatine olacağı apaçık ortadadır.

 Bu değişimin de yapılacak yerel seçimlerde Akşehir’de tüm muhalefet partilerinin tek bir aday üzerinde mutabakata varıp, tek aday tek ses ve önceliğin Akşehir olacağı bir irade koymakla olacağının bilinmesini isteriz

 Akşehir’de bulunan tüm muhalefet parti yöneticilerini daha önce kaybedilen seçimlerdeki hatalarını gözden geçirmelerini, seçimlerin matematiğini iyi idrak etmeleri gerektiğini hatırlatırız.

 Zafer partisi Akşehir İlçe Başkanlığı olarak tüm partilere çağrımızdır, davetimizdir. Gelin birlik olalım,

Kendi partilerimizin menfaatini, kişisel maddi ve manevi çıkarları bir kenara bırakıp tek bir aday ile, adayın seçime hangi partiden gireceğini dayatma yapmadan, gerekirse bağımsız aday olarak seçime girelim. Bu seçim partilerin maddi kazanç olarak görebileceği bir seçim değildir.

Bu seçim genel seçimlerde üst sıralarda milletvekilliği sırası almak için kullanılacak bir seçim değildir.

Bu seçim kendi partilerinde otoriteyi kaybetmemek ve isminin ön planda kalması için bir reklam çalışması yapılacak bir seçim değildir.

Bu seçim ideolojik ve etnik üstünlükleri kanıtlama seçimi hiç değildir.

Bu hafta tüm muhalefet partilerimizi ziyarette bulunup teklifimizi ve ısrarımızı yineleyeceğiz, ortak aday konusundaki ısrarımızı partilerde yüksek sesle söyleyeceğiz ve sonuçlarını da yine yerel basın ve sosyal medyadan halkımıza ilan edeceğiz. Akşehir İçin Tek Aday Üzerinde Uzlaşalım. Tüm Akşehir halkına saygılarımızla…”