Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan şahıslarla ilgili yaptığı çalışmalar kapsamında beş şüpheli ile birlikte sentetik kannabinoid, uyuşturucu hap ve LSD (kâğıda emdirilmiş sentetik kannabinoid) ele geçirdi.

Narkotik Suçlarla Mücadele ekibi Yeni Mahalle de şüphe üzerine durdurduğu G.Y.P. ile O.G. isimli iki şüphelinin üzerinde yaptığı aramada 1 gram sentetik kannabinoid ele geçirdi.

Diğer bir olayda ise şüpheli A.Y. nin evinde arama yaptı. Yapılan aramada 110 adet uyuşturucu hap ve Konya plakalı bir araçta uyuşturucu madde olduğu yönünde yapılan ihbar üzerine aracı takibe alan narkotik ekibi aracı Gazi Caddesi üzerinde yakaladı. Araçta bulunan O.E. ve E.U. gözaltına alınırken araçta ve şüphelinin üzerinde detaylı arama yapmak için araç ve şüpheliler İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile araçta ve şüphelilerin üzerinde arama yapan narkotik ekibi 24 adet uyuşturucu hap, bir miktar (üç içimlik) LSD (kağıda emdirilmiş sentetik kannabinoid) ile bir adet ruhsatsız av tüfeği ele ele geçirdi. Operasyonda ele geçirilenlere el koyulurken bu operasyonlarda göz altına alınan 5 şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak ile 6136 Sayılı Kanun’a Muhalefet suçlarından işlem yaptı.