Konuya ilişkin bir açıklama yapan Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “İçerisinde Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü, 9 Hekimin hizmet verebileceği Aile Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzun olduğu Sağlık Tesisi Binamızın ihalesi çok şükür ki sonuçlandı. Resmi işlemlerin devamını çabuklaştırmak için konunun sıkı takipçisi olmaya devam edeceğiz. Yeni tesisimiz Akşehir’imize hayırlı olsun inşallah” İfadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı Akşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman ise henüz göreve gelmeden Akşehir’e takipçisi olduğu yeni bir proje daha kazandırmanın mutluluğunu ve sorumluluğunu yaşıyoruz. Kahraman, “Şehrimize yapılacak olan Sağlık Kompleksinin ihalesinin tamamlanmış olduğu haberini öğrendik ve bu haberle de tüm Akşehir Halkı gibi biz de çok sevindik.

Bizler devam eden projelerin devamlılığında ve kendi projelerimiz ile birlikte yürütülmesi planlanan projelerin de takipçisi olacağız. Çünkü Akşehir herşeyin en güzelini hakediyor. Bizler de bu şehre hakettiğini yaşatmak adına gece gündüz demeden çalışıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi ‘Üçlü Olsun Güçlü Olsun’ ve yaparsa Cumhur İttifakı yapar, diyerek vatandaşlarımızdan Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde desteklerini talep ediyoruz. Çünkü Hükümetimiz ve Büyükşehir Belediyemizin birlikte olduğu bu yeni dönemde biz de bu imkanımızı kullanarak açıkladığımız projelerin daha da fazlasını gerçekleştireceğiz Allahın izniyle” açıklamasında bulunuldu.