Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2024-2028 Stratejik Planı doğrultusunda ilçenin eğitim stratejisini belirlemek üzere Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından değerlendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki tüm okul ve kurum yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, planın temel çerçevesi ve ilgili hedefler görüşüldü.

Toplantı kapsamında Bakanlık tarafından belirlenen stratejik hedeflerin, ilçenin özel koşulları ve ihtiyaçları dikkate alınarak ilin eğitim vizyonuna uyarlanması için çalışmalar gerçekleştirildi. Bu kapsamda, Yunak Öğretmenevinde, Öğretmenevi Müdürü Muhammed Ali Tokdemir okul temsilcileriyle tecrübesini paylaşırken, İlçe Stratejik Plan Koordinatörü Tuçe Atak Meral da Yunak'ın eğitimiyle ilgili amaçlar, hedefler ve göstergeler ile stratejik planın hazırlıklarında atılması gereken adımları aktardı.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Yunak'ın eğitim alanında bütüncül bir bakış açısıyla geleceğe yönelik bir yol haritası oluşturulması hedeflendiğini, aynı zamanda bu planın uygulanmasıyla birlikte, ilçenin eğitim kalitesinin ve başarısının artırılmasının amaçlandığını belirtti.