Başarılı sporcu Havana Top; geçtiğimiz ay Manisa’da gerçekleştirilen ve bölge birincisi olarak katıldığı Anadolu Yıldızları Ligi Atletizm Türkiye Yarı Finallerinde 60 metre ve uzun atlamada üçüncülük elde ederek her iki dalda Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştı. Finallerde 60 metrede yaptığı 8.55’lik derecesi ile çok küçük bir zaman farkıyla Türkiye 4.’sü olan Havana Top, uzun atlamada ise atlamış olduğu 4.77 metre derecesiyle Türkiye 5.liği elde etti.

Beden Eğitimi Öğretmeni ve Antrenör Murat Korkusuz, konuya ilişkin paylaşımında; Saniyenin en küçük birimlik farklarıyla ödül kürsüsünde üst basamaklarda olma fırsatı kaçırmış olsak da 60 metrede Türkiye 4.’lük madalyası ve uzun atlamada Türkiye 5.’liğinin yanı sıra çok yarışma tecrübesi kazanarak geri dönüyoruz.” derken destek veren kurum ve yöneticilere teşekkür etti.

Yeşilçiftlik Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da; “Yeşilçiftlik’in gururu Havana kızımızı tebrik eder, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 24 Ağustos’ta yapılacak olan etkinliğimizde Havana kızımıza ve öğretmenlerimize hediyelerini takdim edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.