Birçok konu var aslında konuşulacak. Ama bugün konuşmamız gereken konu Arda Güler.

20 milyon + 10 milyon Euro karşılığında Real Madrid’e transfer oldu. Kimilerine göre erken, kimilerine göre en doğru ayrılıktı bu. Bana kalırsa 1 sene daha Fenerbahçe’de kalmasını isterdim. Kendisini çıplak gözle izleyen bir insan olarak söylüyorum; gerçekten çok büyük bir yetenek.

Fenerbahçe-Başakşehir maçını canlı canlı izledim. İlk topla buluşması, attığı paslar, alan görüşü gerçekten inanılmazdı. Real Madrid takımı ise bu tarz futbolu seven bir takım. Kadrosunda bulunan Modric, Kroos gibi yıldızların genç yeteneğimiz Arda’yı fazlasıyla geliştireceğine eminim. Fakat Real Madrid’de akıllara şu soru geliyor; “Acaba Arda ilk 11’de yer bulabilecek mi?” Bu yaz döneminde yapılan transferlere bakıldığında ilk başta düşündüğümüz cevap; “Hayır, yer bulamaz.” Fakat Arda’nın hırsı sayesinde başarabileceğine inanıyorum.

Fenerbahçe cephesine baktığımız zaman, son yıllarda futbolcu fabrikası olma yolunda ilerliyorlar. Başkan Ali Koç’un altyapıya çok önem verdiğini, yurtdışından da yurt içinden de yetenekli ve futbola aşık çocuk ve gençleri aradığını öğrendik. Bu tarz durumlar hem A Milli Takım hem de Türk Futbolu için çok önemli durumlar.

Evet, kabul ediyoruz; Ali Koç, başarısızlıklarla dolu bir başkanlık süreci geçiriyor fakat futbolcu gelişimi açısından çok başarılı buluyorum. Kim Min Jae, Eljif Elmas, Vedat Muriqi, Arda Güler ve Ferdi Kadıoğlu. Bu isimlerin dünya futbolunda önemli yerlere geleceği de bir gerçek olacak. Konunun özüne dönersek Arda Güler’e Real Madrid’de başarılar diliyoruz.

BİZİ GURURLANDIR ÇOCUK…