Yunak’ta önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan Emniyet Binası hakkında fikir alışverişinde bulunulan ziyarette, Konya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Yunak İlçe Emniyet Amirliği ekiplerinin kullanımına sunulmak üzere 1 araç desteği verilmesi yönünde karar alındığı da belirtildi.

İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, ziyaretinden dolayı Belediye Başkanı Ali Konak’a teşekkür ederken, Başkan Konak da görüşmeye ilişkin değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

“Vatandaşın can ve mal emniyetini sağlayan polis teşkilatımız; Konya’mızda ve Yunak’ımızda asayiş, huzur ve güvenliğin temini adına gece gündüz demeden yoğun bir çalışma içerisindeler. İlçemiz fazla olay yaşanmayan, halkın devletine saygı duyduğu, polis-vatandaş işbirliğinin en güzel yaşandığı yerlerden birisidir. Bizler de kamu kurumlarının daha sağlıklı, fiziki şartları daha uygun ortamlarda çalışmalarını sağlamak için gayret gösteriyoruz. Bu vesileyle; Emniyet Müdürümüz şahsında tüm polislerimize sağlık, huzur, mutluluk ve görevlerinde başarılar temenni ediyor, görevi başında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum.”