İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinin 5’er kategoride yarıştıkları Akıl ve Zeka Oyunları Yarışmalarında birincilik elde eden; İlkokul Pentago Kategorisinde İl Birincisi olan TOKİ 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu öğrencisi Erva Gülmez, İlkokul Equilibrio Kategorisinde İl Birincisi olan TOKİ 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu öğrencisi Azra Zennur Çiğil ve Ortaokul Kulami Kategorisinde İl Birincisi olan Ilgın Cansu Şimşek Ortaokulu öğrencisi Mahmut Enes Çelik, Türkiye Finallerinde Konya’yı temsil etmeye hak kazandılar.

Ayrıca TOKİ 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu öğrencileri Enes Şahin, Ömer Şahin ve Abdullah Durut ile Ilgın Cansu Şimşek Ortaokulu öğrencisi Ali Talha Öztürk, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Zeynep Çeler, 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Hanım Nisa Savaş ve Beykonak Kemal Altınkaynak Ortaokulu öğrencisi Ayaz Tokgöz, diğer kategorilerde yarışmaya katılarak Ilgın’ı temsil eden öğrenciler oldular.

Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, konuya ilişkin paylaşımında; mücadele eden ve dereceye giren öğrencilerle Danışman Öğretmenler Betül Çınar Altıntaş, Ezgi Şimşek, Burhan Zengin, Tahir Özbek, Fatma Buket Sezer, Ahmet Emin Öz ve Ali Sami Gökmen’i kutladı.