Geçtiğimiz hafta sonu düzenlediğimiz ve gazetemizin pervasiz.com.tr internet adresinden yayınladığımız anketimizde 6 bin 836 okurumuz oy kullandı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Bülent Erdem ve Hacı Ömer Güler, İYİ Parti’den Yıldırım Şapcı ve İsmail Afşar, Demokrasi ve Atılım Partisi’nden (DEVA) Arif Durmuş’un yanı sıra okuyucularımıza “Hiçbiri” seçeneğini de sunduğumuz ankette kullanılan oyların aday adaylarına dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

Hacı Ömer Güler (AK Parti) 2 bin 883, Yıldırım Şapcı (İYİ Parti) bin 580, İsmail Afşar (İYİ Parti) bin 138, Bülent Erdem (AK Parti) bin 14, Arif Durmuş (DEVA Partisi) 39. 182 okuyucumuz ise oylarını “Hiçbiri” seçeneği için kullandılar.

Kullanılan oyların oransal olarak dağılımı da şu şekilde oldu:

Akşehir’in nabzını tutmaya yönelik Pervasız Geleneksel Seçim Anketimiz; Cumhurbaşkanı Seçimi ile birlikte yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayı olma süreçlerinin içinde bulunduğumuz hafta itibariyle tamamlanmasıyla, diğer aday adaylarını da içerecek şekilde güncellenmiş olarak önümüzdeki günlerde tekrar okuyucularımızla buluşacak.

İkinci anketimiz, ilkinden bağımsız bir çalışma olacağından, ilk anketimizde oy kullanan okuyucularımız, yeni anketimizde de oylarını kullanabilecekler.