Afyonkarahisar Konya D-300 Karayolu’nda bir otomobilin sokak köpeğine çarpması sonucu yaralanan köpek yoldan geçen bir hayvan sever tarafından alınarak Akşehir’deki bir veteriner kliniğine götürmesi üzerine tedavi edildi.

Veteriner hekim İbrahim Özden tarafından ameliyata alınan köpek yaklaşık 10-15 günlük tedavi sürecinin ardından eski sağlığına tekrardan kavuştu.

Röntgen çekiminde Hardal isimli köpeğin sol arka ayağının femur kemiğinin kırık olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Vetözden Kliniği sahibi İbrahim Özden; "Bu dostumuzun ismi hardal, Ramazan Bayramından önce Konya Afyonkarahisar karayolu üzerinde bir kazaya karıştı ve yaralı olarak kliniğimize getirildi. Kliniğimizde yapılan tetkik, muayene ve röntgen sonucunda sol arka ayağının kırık olduğunu tespit ettik. Sokak köpeğini kliniğimize yaralı olarak getiren hayvansever Eylem Akın ameliyat ve tedavi masrafının bir kısmı karşılandı. Yaralı hayvanı ise kliniğimizde 1-2 gün sonra ameliyatta intramedüller pin ve plak uyguladık. Yaklaşık 10-15 günlük tedavi süreci ile tedavisini bitirdik. En yakın zamanda ise yeni yuvası olan Bursa’ya gidecek. Hardal eskisi gibi yürümeye ve koşmaya başladı. Eski haline geldi. Bu konuda hassas davrandığı için Eylem hanıma teşekkür ederim. Akşehir’de bu tür ortopedik operasyon yapılıyor.” dedi.

Vetözden Kliniğinde; Kedi ve köpek otel hizmeti, Cerrahi operasyonlar, Hasta yatış tedavi hizmetleri, Aşı ilaç tedavileri, Ultrason röntgen kan tahlili hizmetleri ve Kedi köpek tıraş hizmetleri gibi birçok hizmet veriyor.

111

Editör: Pervasız Web