Akşehir geçmişinde birçok futbol kulüplerini bağrına basmasına rağmen, ilerleyen yıllarda bu sayıyı gittikçe azalmıştır. TFF 3. Liginde mücadele ettiğimiz yıllarda tribünler tıklım tıklım doluyordu.

Bugünkü gündemimiz ise; AKŞEHİR SPOR.

Kırmızı-Beyazlı takımımız spor kamuoyunda statü gereği küme düşer diye konuşulurken, yanlıştan dönen Akşehir Belediye Başkanı ve Kulübün Onursal Başkanı Salih Akkaya’nın duruma el koyması sonucu ve TFF BAL 7. Grupta Teknik Direktör Cenap Taner’in futbol takımının başına getirilmesiyle bir anda şampiyonluğa oynayan bir takıma büründü. Ancak mevcut futbol kadrosuyla bu işin olmayacağını futboldan anlayan herkes yakından takip ediyor.

Ortak bir uzlaşıya varmadan, Akşehirspor’un futbolda başarıya ulaşma şansı maalesef ki bulunmuyor! Bu başarıyı elde edebilmek için kentin ortak bir platformda bir araya gelmesi kaçınılmazdır.

Bilindiği üzere, ara transfer olarak adlandırılan ikinci transfer ve tescil dönemi 11 Ocak 2024'te başladı ve 9 Şubat 2024'te sona erecek. BAL 7. Grubu lider Niğde Belediyespor’un iki puan gerisinde ikinci sırada tamamlayan Akşehirspor’da ikinci yarı hazırlıkları salon çalışmalarıyla başladı. Akşehirspor hazırlıklarının devamına 17 Ocak’ta Antalya’da 9 günlük bir kamp yaparak başlayacak ama henüz kadro takviyesi için transferler yapılmış değil. Transfer yapmadan kamp yapmanın da hiçbir anlamı yok!

11 Ocak 2024 tarihli Pervasız’da belirttiğimiz; “Akşehirspor’un mali yükünün hepsini belediye başkanına yıkmak ve seyirci kalmak da haksızlıktan öte bir şey değildir. Akşehir’imizin başarılı İş İnsanları ve Müteahhitlerinin sessizliğe bürünmelerini anlamakta zorluk çekiyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Organize Sanayi Yönetim Kurulu vb. diğer kuruluşlarımızın kendi üyeleri arasından toplayacakları maddi desteklere Akşehirspor’un ihtiyacı var. Özellikle müteahhitlerimiz; neden diğer illerdeki meslektaşlarınızın spor kulüplerine verdikleri destekleri görmezden gelerek sessizliğe bürünüyorsunuz ki? İnşaat yapacağınız zaman imar değişikliklerini Akşehir Belediyesinden talep etmesini biliyorsunuz da Akşehirspor’a maddi destek sağlamaktan mı imtina ediyorsunuz. Sizlerden yüksek meblağlar isteyen yok ki?” haberimiz ses getirse de taraflardan bugüne kadar bir babayiğit hala ortaya çıkmış değil. "Rabbena hep bana" demekle bir yere varılmaz. Yapılacak bağışların vergiden düşüleceğini yazdık. Kaldı ki, Akşehirpor’a forma, şort, çorap, stadyum reklamları verilerek de destek olmak çok kolay ama burada niyet önemli.

Bugüne kadar olan sessizlik hiç hayra alamet değil! Belediye Başkanı diğer adayları da yanına alarak spor konusundaki düşüncelerini öğrenip, kamuoyu ile acilen paylaşmalı. İş işten geçtikten sonra yapılacak yardımların ve açıklamanın, kusura bakmayın aciliyetini bilmiyorduk vb. mazeretlerin hiçbir anlamı kalmayacaktır. Hele ki 31 Mart Yerel Seçimleri de bu kadar yaklaşmışken…

Şimdi tüm paydaşlara sesleniyoruz; VAR MISINIZ, YOK MUSUNUZ?

Editör: Haber Merkezi