Bakanlığın resmi internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre; Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının e-Devlet üzerinden alınmasıyla bürokrasiyi azaltan ve hayvanlarının doğum/ölüm/düşen küpe bildirimleri gibi iş ve işlemlerin yapılabilmesiyle de çiftçilerin işlerini kolaylaştıran uygulamada yapılan son güncelleme ile “Balıkçılık”, “Evcil Hayvanlar” ve “Kent Tarımı” modülleri eklenmiş oldu.

“Balıkçılık” modülü üzerinden balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılığı yapan kullanıcılar; “Ruhsatlarım”, “Belgelerim”, “Gemim Nerede”, “Arıza Bildirimi” ve “Ceza Sorgulama” gibi işlemleri kolayca gerçekleştirebilecekler.

“Evcil Hayvanlar” modülü üzerinden kullanıcılar, can dostlarına ilişkin veterinerleri tarafından işlenmiş aşılar dahil tüm bilgilere erişebilecekleri gibi mikroçipli ev hayvanı kaybolan kullanıcılar da kayıp bildiriminde bulunabilecekler.

“Kent Tarımı” modülü ise bu alana ilgi dayan tüm vatandaşların, Bakanlık tarafından verilen destekleri ve bunlara ne şekilde ulaşabileceklerini takip edebilmelerini sağlayacak.

“TarımCebimde” mobil uygulaması; App Store, Google Play ve AppGalery mobil uygulama mağazalarından indirilebiliyor.