Kooperatifin açılışına; İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan, CHP Akşehir İlçe Başkanı Sevim Uzun, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, CHP Akşehir İlçe Yönetimi ile Kadın Kolları ve vatandaşlar katıldı.

Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa konuşmasında; Tuzlukçu’nun tarım ürünlerinin çok değerli olduğunu ve kadınların da çalışma sahasında aktif rol alarak ev ekonomilerine katkı sağlamaları konusunun oldukça önemli olduğuna değindi. Açılışa katılan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e, Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu’na, Çınar Kadın Kooperatifi Başkanı Filiz Bayramoğlu’na ve açılışa katılanlara teşekkür etti.”

Açılışın ardından İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’le bir araya gelen kadınlar, tarımsal üretim konusunda sohbet ederek, Tuzlukçu’nun geleneksel mutfak kültürünü tanıtan ikramlarda bulundular.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan ve beraberindeki heyet daha sonra Akşehir’e gelerek, Seyid Mahmut Hayrani Türbesi, Nasreddin Hoca Türbesi ve Batı Cephesi Karargâhı Müzesini ziyaret ettiler.