Akşehir’deki etkinlikler, saat 12:30’da İplikçi Camii’nde şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif ve Hatm-i Şerif Merasimi ile başlayacak. Kaymakam Mehmet Özel’in de katılacağı merasim sonrasında, camii çıkışında vatandaşlara mevlid şekeri ikram edilecek.

Şehitlik ziyareti saat 13:30’da, 15 Temmuz Gazilerini ziyaret ise saat 14:30’da gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisinin açılışı ise saat 19:45’te yapılacak.

Anma Etkinliği Tören Programı, sınırsız katılımla düzenlenecek ve saat 20:00’de Akşehir Belediyesi Mehter Takımı gösterisi ile başlayacak. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” adlı sinevizyon gösterimi yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın naklen yayınlanacak olan “Millete Sesleniş” konuşması sonrasında günün anlam ve önemine dair şiir okunacak, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua edilecek. 

15 Temmuz temalı video ve belgesel gösteriminin ardından saat 00:13’te sela okunacak. Demokrasi Nöbeti ise saat 00:30’da başlayıp saat 04:30’da sela okunması ile sona erecek. Demokrasi nöbetine; STK, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Gençlik Merkezi üyeleri, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları katılırken nöbet, dönüşümlü olarak gerçekleştirilecek.