Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası 8. Etap Sezon Kapanışı Bisiklet Yol Yarışı, 30 takım ve 500 sporcunun katılımıyla geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Yol yarışında mücadele eden Torkulu bisikletçiler; 5 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalyanın yanı sıra bir genel klasman 2’nciliği ve 2 genel klasman 3’üncülüğü elde ettiler. Torku Şekerspor ayrıca bir takım genel klasman 2’nciliği ve bir takım genel klasman 3’üncülüğü kazandı.

Torku Şekerspor Bisiklet Takımının aldığı dereceler; Genç Bayanlarda Fatma Nur Doğan, Yol ve Kriteryum Yarışları ile Genel Klasmanında 1’inci, Takım Genel Klasmanında 2’nci, Genç Erkeklerde Ramazan Yılmaz, Yol ve Kriteryum Yarışları ile Sezon Genel Klasmanında 1’inci, Takım Genel Klasmanlarında 3’üncü,U-15 Bayanlarda Emine Adanalı, Yol Yarışında 2’nci, Kriteryum Yarışında ve Genel Klasmanda 1’inci, yine aynı kategoride Defne Kadıoğlu, Yol Yarışında ve Genel Klasmanda 3’üncü, U-15 Erkeklerde Furkan Duran, Genel Klasmanda 3’üncü, U-17 Bayanlarda Sude Nur Satıcı, Genel Klasmanda 2’nci şeklinde sıralandı.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Torku Şekerspor Onursal Başkanı Ramazan Erkoyuncu, başarılı genç bisikletçileri kutladığı açıklamasında; “Genç bir bisiklet takımına sahibiz ama gençlerimiz bizi hep başarıları ile sevindirdi. Türk bisiklet sporu adına gelecek vadeden sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz. Konya ve ülkemiz sporuna katkı vermek bizleri onurlandırıyor.” ifadelerine yer verdi.