ALBAY TOLGA YUVALI ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ ALBAY TOLGA YUVALI ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen iş birliği töreninde TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi kapsamında “Eğitim Seti İş Birliği” anlaşması imzalandı. Anlaşma ile şirket bünyesinde görev yapan tüm saha çalışanlarına verilecek eğitimlerin zamandan ve mekandan bağımsız olarak gerçekleştirilmesiyle verilen teknik eğitimlerin etkinliğinin ve verimliğinin artırılması hedefleniyor.

TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde yapılan imza töreni ile hayata geçirilecek olan sistem sayesinde eğitimlerde teknik bilgilendirme konuları öncelikli olarak ele alınacak. 3000’i aşkın saha çalışanına tehlikelerden uzak, esnek ve etkili bir şekilde eğitim sunmayı hedefleyen MEDAŞ, sürdürülebilir ve yenilikçi bir bakış açısını saha çalışanlarına da kazandıracak. Gerçek hayatta karşılaşılan problemlerden yola çıkılarak üç boyutlu sanal ortamlarda oluşturulan, sanal gerçeklik senaryoları ve bu senaryolar içerisinde kullanıcıların problemlerin çözümü için gerçekleştirebilecekleri çeşitli etkileşimleri içeren yazılım teknolojisi ile ilerletilen sistemde öncelik yine “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimlerinin olacak.

TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, iş birliği için "Dijital Atölye Sistemi, sektörümüzün yapısı ve ihtiyaçları doğrultusunda, TEDAŞ olarak bizim en çok önemsediğimiz konulardan biri olan eğitim faaliyetlerinin verimlilik esasına dayalı yürütülmesi çerçevesinde hayata geçirilmiş bir projedir" ifadelerini kullanarak, kamu-özel iş birliği dayanışmasına iyi bir örnek olduğunu belirtti. MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş da bu iş birliğinin şirketlerinin hizmet kalitesini artırmak adına önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, saha çalışanlarının teknik eğitimlerinin dijitalleştirilmesinin şirketin hedeflerine katkı sağlayacağını belirtti.