Şüpheli G.U.’yu takibe alan Narkotik ekibi, aynı eve girip çıkan T.Y. isimli bir şüpheliyi daha yakaladı. Şüpheli T.Y. üzerinde yapılan üst aramasında jelatine sarılı vaziyette bir miktar metamfetamin uyuşturucu ele geçiren Narkotik ekibi şüpheli T.Y. yi gözaltına aldı. T.Y. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan işlem yapılarak serbest bırakıldı.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile şüpheli G.U. narkotik ekibi tarafından gözaltına alınarak evinde yapılan aramalarda bir adet suboxone uyuşturucu hap ile içerisinde uyuşturucu kalıntıları bulunan enjektör ele geçirildi.

Narkotik Ekib evde ele geçirdşkleri malzemelere el koyduktan sonra şüpheli G.U.’yu  gözaltına aldı. Hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapılan G.U.,  emniyetteki işlemlerinin ardından Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Şüpheli G.U. akşam saatlerinde çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Haber Merkezi