İtalya’nın Padova kentinde düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası'nda 200 metre kurbağalamada dünya rekoru kırarak altın madalya kazanan Zehra Anlatıcı, 100 metre serbest stilde gümüş ve 50 metre sırtüstünde ise bronz madalyanın sahibi oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yayımladığı kutlama mesajında; “16 yaşındaki özel sporcumuzun dünya rekoru kırarak altın madalya kazanması bizleri çok sevindirdi. Ada Zehra Anlatıcı’nın başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Paralimpik Sporculardan 7 Madalya

İngiltere’nin Sheffield kentinde düzenlenen Para Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızdan Abdullah Öztürk, Ebru Acer ve Kübra Korkut, Avrupa Şampiyonu olarak kazandıkları altın madalyayla 2024 Paris Paralimpik Oyunları kotası da elde ettiler.

Şampiyonaya katılan diğer sporcularımız Merve Cansu Demir gümüş ve Ali Öztürk, İrem Oluk, Neslihan Kavas Acer de bronz madalyanın sahibi oldular. Yayımladığı mesajla sporcularımızı kutlayan Gençlik ve Spor Bakanı Bak; “İnanıyorum ki sporcularımızın bu başarıları kendilerinden sonra gelenler için de ilham kaynağı olacaktır. Bu başarıda pay sahibi olan milli sporcularımız başta olmak üzere tüm teknik ekibe ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.