Akşehir Belediyesi’nin eski binasının yıkımından sonra taşındığı Tarihi Cumhuriyet İlkokulu binasına asılan tabelalarında T.C. ibaresi varken, eski başkan Salih Akkaya döneminde asılan T.C. Akşehir Belediyesi yazılı tabela kaldırılarak yerine AKŞEHİR BELEDİYESİ yazılı ve yeni yaptırılan krom kaplama tabelaya belediye başkanı Dr. A. Nuri Köksal “T.C.” ibaresini ekledi ve bu durumu sosyal medyadan kamuoyunun dikkatini çekti.

Seçimlerde yüzde 42.53 oy alarak Akşehir’I 20 yıl sonra AKP’den alan belediye başkanı Köksal, CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş ve CHP Akşehir İlçe Başkanı Sevim Uzun ile birlikte belediye binasının çay tarafına bakan binasındaki tabelaya T.C. ibaresini yeniden ekledi.

Akşehir Belediye Başkanı Köksal sosyal medyadan paylaştığı videosunda şu sözleri ifade etti: "Akşehir Belediyemizin ismini taşıyan cephedeki isim tabelasında eksik olan Türkiye Cumhuriyeti tabelasını birazdan gurur, şeref, onurla ve iftiharla Milletvekilimizin de katılımıyla birlikte yerine koyacağız ve Ulu Önder'inde dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır" dedi.

CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş'ta yaptığı konuşmasında "Kurtuluş Savaşı'nın en önemli mihenk taşlarından Batı Cephesi Karargahı Akşehir'deyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün şehri sayılan Akşehir'e Türkiye Cumhuriyeti tabelası en çok bu belediyeye yakışırdı o da sayın Nuri Köksal Başkanımıza nasip oldu. Kendisine bütün Türk Milleti adına minnettarlığımızı huzurlarınızda iletiyoruz ve saygılar sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Akşehir Belediyesinde asılı tüm tabelalrda T.C.Akşehir Belediyesi ibaresi yazılı iken çay tarafına bakan cephedeki tabelada yazılı olan ve yerine yenisi yapılarak takılan krom tabeladan neden T.C. ibaresinin kaldırıldığına kamuoyu bir anlam vermezken, yeni belediye başkanı Köksal’ın bu hassasiyetinden dolayı da paylaşım oldukça beğeni kazandı.

Editör: Pervasız Web