Gelecek Partisi Akşehir İlçe Başkanı Fatih Köle, belediyecilik projeleri ve Akşehir’in ekonomik gelişimine önemli katkılarda bulunacak değerlendirmelerini içeren bir yazılı açıklamada bulundu.

İlçe Başkanı Fatih Köle, “Sevgili hemşerilerim söz verdiğimiz gibi projelerimizi sırası geldikçe kamuoyuna açıklamaya devam ediyoruz. İlk etap projelerimiz Akşehir’in ekonomik gelişimi ile ilgili olacaktır. İkinci projemiz de Akşehir ekonomisini ve işsizliğe çare olacak projelerimizdir. Projelerimize geçmeden önce gündeme dair şu açıklamalarımızı da paylaşmak isterim.

Bilindiği üzere, ilçe başkanlığı dışında, ticarette inşaat işleriyle uğraşmaktayım ve tabiri caizse çekirdekten yetişme esnaf ve iş insanı olarak iştigal etmekteyim. Son günlerde Akşehir’in gündeminde en çok konuşulan konulardan biri de Huzur Evi’nin taşınmasıdır. Akşehir halkının maddi manevi desteğiyle adına kurulan dernek vasıtasıyla yapılan binanın yıkılması gündemde idi. Şahsım ve inşaat konusunda deneyimli arkadaşlarımla yaptığımız incelemeler sonucunda bu yapının yıkılmasının gerekli olmadığı sonucuna vardık.

Huzur Evi binası yapılacak olan özenli bir güçlendirmeyle yıllarca ayakta kalacak bir kapasiteye sahip. Milli servet olan ve bu halkın paraları ile yapılan binaya i ahbap-çavuş-yandaş işine girmeden liyakatlı bir firma ile güçlendirme yapılması gerekir. Hiç olmazsa bu sefer bari yıkıcı zihniyetinizden uzaklaşın…

Son olarak da, sayın belediye başkanına diyoruz ki, artık sosyal tesislerde seçim kaygısıyla depremzedeler veya şunlar bunlar adı altında yemek verme işinden vazgeçin çünkü harcadığınız para bu halkın parasıdır. Eğer siz kendi cebinizden ödeyeceksiniz buyurun yapın, hiçbir sakıncası yok. Gerçi Sayın Cumhur Başkanımızda aynı şeyi yapıyor. Sosyal tesislerde çıkan bazı yemeklerin tadını bilmeyen bir sürü vatandaşımız varken ayıp olmuyor mu? Bu durumu Allah da Kul da kabul etmez, bilesiniz.

İkinci projemize gelince; Sizlerin de desteğiyle belediye seçimini aldıktan 3 ay sonra belediye bünyesinde üç adet şirket kuracağız. Bu şirketlerde çalıştırılmak üzere 500’ü kadın 100’ü erkek olmak üzere, işçi alımları yapacağız. Bu şirketin iş alanı bölgede üretilen ürünlerin işlemesi ve pazarlanması konusunda olacaktır. İlk 6 ayda 100 kadın 20 erkek olarak başlayıp 18 ay sonunda 500 kadın 100 erkek olarak sonuçlandıracağız.

Diğer 2 iştirak içinde ileriki günlerde açıklamalarımıza devam edeceğiz. 2 yıl sonunda diğer iştiraklerle birlikte 550 Kadın 150 erkek olmak üzere toplamda 700 kişiye istihdam sağlamış olacağız.

Sevgili hemşerilerim belediyecilik bir vizyon işidir, herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bugüne kadar her seçimde aday olan kişiler ‘senin çocuğunu işe alacam’ diye 100’lerce kişiye söz vermelerine rağmen herkesi aldatmadan öteye geçtiler mi? Aksine kendine yakın olan siyasetçilerin çocuklarını ve yakın arkadaşlarını işe aldılar. Bu malum kişileri de kamuoyu çok yakından biliyor. Projesi olmayan, vizyonu olmayan, maaş bordosundan başka para yönetemeyen kimselerden belediye başkanı olmayacağını hem yaşayarak gördük hem de tecrübe edindik. Artık herkesin bilmesi gerekir. Sayın Akkaya siz hep önceden hazırlanmış projeler üzerinden yürüdünüz ve hatta bu projeleri bile elinize-yüzünüze bulaştırdınız. Sahi kendi mesleğinizle ilgili olarak Akşehir’e hangi yatırımları yaptınız, bir açıklasanız da bilsek…

Söz veriyoruz ki; partisine bakılmaksızın, kimin yakını akrabası, kimin tanıdığının olmasına da bakmaksızın liyakatli 700 kişiyi 2 yıl içinde işe alacağız.  Buradan herkese ilan ediyorum. Mart 2024’te yapılacak olan belediye seçimlerinde ben varım, başka kimler var görelim bakalım. Tüm Akşehir Halkını saygılarımla selamlarken, yarın idrak edeceğimiz Mübarek Ramazan Bayramınızı da kutluyorum”