Av. Aydın Ceylan’ın yazılı basın açıklaması şöyle: “31 Mart seçimlerinin sonucunda Akşehir bize muhalefetlik etme görevini tevdi etmiştir. Partimiz yerel seçimler sonrası genel politikası ve siyasi etik kuralları çerçevesinde Türkiye’nin her yerindeki İYİ Parti teşkilatları tüm belediyelerde milletin faydasına yapmış olduğu işleri takdir ve teşvik etmekle birlikte milletimizin aleyhine görünen veyahut eksik gördüğümüz hususları tenkit ve eksikliklerin doldurulması yönünde yol gösterici olarak görev yapma şiarıyla hareket etmektedir.

 İYİ Parti Akşehir İlçe Başkanlığı olarak bu hususta Akşehir için hizmet rotamız da budur. İYİ Parti olarak doğrunun her zaman yanında olup eksikliğin de tamamlayıcısı pozisyonundayız. Akşehir Belediyemizin 5- 10 Temmuz Nasreddin Hoca Anma şenlikleri için şehir dışından stand açmak suretiyle kota uygulaması ve önceliğin Akşehir esnafını tanınması tarafımızca da takdir edilen bir husustur.

Ancak gerek İYİ Parti teşkilat mensuplarımızın sahada yapmış oldukları çalışmalar gerekse de Akşehirlerimizden bizlere gelen şikayetler doğrultusunda anlaşılıyor ki özellikle yiyecek ve içecek stantlarığında şehir dışından gelen stantların fiyat noktasında fahiş fiyat uygulamaktadırlar. Adeta bazı stand sahiplerinin “biz bu şenlik alanına bir kez geldik ve bir daha zaten Akşehir’e uğramayacağız“ mantığıyla ve müşteri kazanma derdiyle değil para kazanma güdüsü ile şişirilmiş fiyatlar ile ailesiyle o anda yemek yemek isteyen bir Akşehirlinin önüne gelen faturayı ödemek mecburiyetinde bırakıldığı gözlemlenmektedir. Henüz şenliklerin başında iken Akşehir belediyemizin ilgili zabıta görevlilerinin alacağı bu tedbirlerler ile yapılacak denetimlerin Akşehir için fayda sağlayacağı kanısındayız.

 Belediye ekiplerince yapılacak denetimler ve alınacak tedbirlerin milletçe ekonomik darboğaz yaşadığımız şu günlerde 65. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenliklerine gölge düşürmesine engel olacak ve Akşehir belediyemizin, belediye başkanımızdan tüm çalışanlarına kadar bu şenlik için emek veren herkesin çabalarının sekteye uğramasını engelleyecektir. 5- 10 Temmuz şenliklerinin Akşehir’imiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Editör: Pervasız Web