Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa Eskrim Şampiyonası’nda mücadele eden Enver Yıldırım, erkekler kılıç kategorisinde kazandığı bronz madalya ile ülkemize bu dalda bir ilki yaşattı. Bir diğer tarihi başarı da 13 Yaş Altı Masa Tenisi Milli Takımımızdan geldi. Milli sporcularımız, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası’nda sergiledikleri başarılı performansla Avrupa Şampiyonu oldular.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, milli sporcumuz Enver Yıldırım için yayımladığı tebrik mesajında; “Ülkemize, büyüklerde tarihteki ilk bireysel Avrupa şampiyonası madalyasını getiren milli sporcumuz Enver Yıldırım’ı gönülden kutluyorum. Bu tarihi başarının elde edilmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, milli sporcumuza Paris 2024 sürecinde başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bakan Osman Aşkın Bak, Avrupa Şampiyonu olan 13 Yaş Altı Masa Tenisi Milli Takımımızı da kutlarken; “Ay-Yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran ve İstiklal Marşı’mızı dinleten takımımızı kutluyor, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan genç sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum.” dedi.