banner8

banner9

banner10

HALK OYUNLARINDA TÜRKİYE FİNALİNE KATILIYOR

Özel Park Sağlık Koleji Folklor Ekibi

SPOR 06.04.2015, 00:21 06.04.2015, 00:21
8
HALK OYUNLARINDA TÜRKİYE FİNALİNE KATILIYOR
banner12
Özel Park Sağlık Koleji Folklor Ekibi, 1-2 Nisan 2015 tarihlerinde Kırklareli’nde yapılan grup finallerinde BİRİNCİ oldu ve Türkiye Finalinde yarışmaya hak kazandı.


01-02 Nisan 2015 tarihleri arasında Kırıkkale ilinde düzenlenen, Okul Spor Faaliyetleri Gençler Halk Oyunları grup yarışmalarında ilimizi temsil eden Özel Park Sağlık Koleji, Stilize (düzenlemeli) dalda grup birinciliği elde ederek, Türkiye Finaline gitmeye hak kazanmıştır. Ayrıca Özel Park Koleji folklor ekibi, geleneksel (düzenlemesiz) dalda da grup ikinciliği elde etti.


 


Özel Park Sağlık Koleji Folklor Ekibi Antrenörü, H. Can Kay konuyla ilgili olarak gazetemize şu bilgiyi verdi: “ Özel Park Sağlık Koleji olarak, sıfırdan başlayıp, 2 yıl gibi bir sürede gruplarda almış olduğumuz bu başarı, bizi oldukça gururlandırmakta ve geleceğe umutla bakmamamızı sağlamaktadır. Özellikle uzun yıllardır, düzenlemeli dalda ilimizin Türkiye Finalinde temsil edilmediğini düşünecek olursak, bunun ne kadar değerli bir başarı olduğu sanırım daha iyi anlaşılacaktır. Şimdi önümüzde Türkiye Finali var, henüz yolun başında olduğumuzun bilinciyle, aynı ciddiyet ve kararlılıkla çalışmalarımıza aralıksız devam edip, okul olarak ilimize başka ilkleri de yaşatmanın mutluluğunu yaşatmak istiyoruz. Bu başarıda emeği geçen, başta gençlerimiz olmak üzere, antrenörlerimiz, İlker Baygül, Seher Adıbelli ve Emrah Vatansever’e, değerli emekleriyle bu başarıda pay sahibi olan Okul Müdürümüz Zehra Akduman hocamıza ve okulumuz yönetim kurulu başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı’ ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum”


 


İlimizi Halk Oyunları dalında, Kırklareli’nde yapılan gurup finallerinde başarıyla temsil eden ve guruplarda 1. olan, Özel Park Sağlık Koleji Folklor Ekibini, elde ettikleri bu başarıdan dolayı kutluyor, Türkiye Finali’nde başarılar diliyoruz.


 


 


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner27
13
açık