banner8

banner9

banner28

banner10

GENÇLİK VE SPOR İÇİN EK İNSAN KAYNAĞI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Ek Ders Saatlerine İlişkin Esaslar Hakkında 4371 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, 31567 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. Karar ile Bakanlık hizmetlerinde ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağı ihtiyacının doğrudan Bakanlık tarafından görevlendirilmesinin ve Bakanlık çalışanlarının eğitim hizmetlerine katılımının önü açılmış olacak.

SPOR 16.08.2021, 00:09 15.08.2021, 19:04 Haber Merkezi
365
GENÇLİK VE SPOR İÇİN EK İNSAN KAYNAĞI
banner12

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre; Bakanlığın yeniden yapılanma sürecinde hizmet alanlarının genişlemesiyle birlikte Bakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren spor tesisleri, gençlik merkezleri ve yurtlarda yürütülen eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde mevcut insan kaynağının dışında, çağın gerektirdiği yetkinlikte ilave antrenör, usta öğretici ve eğitmene ihtiyaç duyuluyor.

Karar doğrultusunda, ihtiyaç duyulan alanlarda; üniversite öğretim elemanı, öğretmen, din görevlisi, antrenör, usta öğretici, geleneksel sanatlar ve özel yetenek gerektiren alanlarda gerekli bilgi, beceri ve öğretme yeteneğine sahip olan eğiticiler, ücretli ek ders karşılığında görevlendirilebilecekler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
4
açık