banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“VATANDAŞLARIMIZ ISPARTA GİBİ KARANLIKTA KALMAK İSTEMİYOR” ​​​​​​​

Akşehir İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Emre, Akşehir’de 20 mahallenin bazı bölgelerinde elektrik kesintilerinin devam ettiğini ileri sürerek, MEDAŞ’ı eleştirdi.

SİYASET 04.03.2022, 17:49 04.03.2022, 17:49 Haber Merkezi
2065
“VATANDAŞLARIMIZ ISPARTA GİBİ KARANLIKTA KALMAK İSTEMİYOR”  ​​​​​​​
banner12

İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Emre’nin yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Akşehir’imize Çarşamba günü yoğun karın yağmasıyla merkez mahallelerimizden; Yeni, Gazi, Kileci, Seyran, Doğrugöz, Bozlağan, Gedil, Yeşilköy, Ortaca, Reis, Atakent, Sorkun, Değirmenköy, Gölçayır, Ulupınar, Yeniköy, Saray, Sorkun, Alanyurt, Altuntaş’ın bir kısmında elektrik kesintileri yüzünden vatandaşlarımız hayvanlarına bakmakta zorlandıklarını, süt sağım makinelerini kullanamadıklarını, hayvanlarına su veremediklerini, karları eriterek sulama yaptıklarını ve çok perişan olduklarını partimize gelerek bize dertlerini anlatılar. Kendilerine yardımcı olmamızı isteyen çaresiz vatandaşlarımız bu kesintilere bir an önce çözüm bulunmasını ve hayatlarını idame etmekte güçlükler çektiklerini şikayet ettiler.

Kar yağışından ardından 3 gün geçmesine rağmen hala elektriklere bir çözüm bulunamamasının vatandaşları karamsarlığa düşürdüğünü, MEDAŞ yetkililerini aradığımızda ise arızaların giderilmesi konusunda çalışmaların aksaksız devam ettiğini tarafımıza beyan edilmiştir.

Vatandaş vergisini ödüyor, elektrik faturalarını zamanında ödüyor fakat gördüğü zarardan dolayı karşısında muhatap bulamıyor. Vatandaşın bu zararlarını kim karşılayacak? MEDAŞ şimdiye kadar neden gecikti, mağduriyeti giderici ne adımlar attı. Vatandaşlarımız Isparta gibi karanlıkta kalmak istemiyor.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık