banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay; Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın, Genel Merkez Disiplin Kurulu Kararı ile partiden ihraç edildiğini açıkladı.

SİYASET 21.10.2020, 00:08 20.10.2020, 17:29 Haber Merkezi
2724
PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ
banner12

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı siyasete gayri yasal işlerle gölge düşürmenin, her AK Partili belediye başkanı için ihraç gerekçesi olduğunu belirten İl Başkanı Uluçay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti, şahsiyet yoksunu kişilerin kirli işlerini gölgelemek için kullanacakları bir siyasi parti değildir. Bugüne kadar da olmamıştır. Yapanlar ya da yapmaya yeltenenler hukuki olarak elbette karşılığını alırlar. AK Parti'de çürük elmalara asla yer yoktur, olamaz. AK Parti siyaseti leke götürmez bir anlayış ile çalışır. AK Parti'de hiçbir belediye başkanı gerekçesiz bir şekilde ihraç edilmez, edilemez. Merkez Disiplin Kurulumuzun almış olduğu kararlar, yapılan istişareler neticesinde karara bağlanır. Hiç kimse Cumhurbaşkanı sayesinde oturmuş olduğu koltuğu lekeleme hakkına sahip değildir. AK Parti'deki yeri ihraç edilerek noktalanmış olanların, hukuki olarak görevinin resmiyetine aykırı hal ve hareketler, iş ve işlemler dolayısıyla yasal süreçleri devam edecektir. Bütün bunlarla birlikte ihraçları gerekçesi ile açıklama yapanlarla ilgili elimizde mevcut olanın ya da bilinenin daha fazlasıyla elimizde bilgi ve belgenin mevcut olduğunu ifade etmek isteriz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık