Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Teğmen Fazlı Muhammed Cavlı, ÖSYM İlçe Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Mucuk, İlçe Nüfus Müdürü Beyzat Ceylan, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve Sınav Organizasyon Koordinatörü Muhammet Altunyaldız katılım sağladılar.

Toplantıda, ilçede 21 okul ve cezaevinde yaklaşık altı bin adayın girecek olduğu sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleştirilmesi amacıyla alınabilecek tedbirlere ilişkin ilgili kurumların görev ve sorumlulukları görüşülerek karar altına alındı. Buna göre; sınırları belirli sınav binası bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmazken sınav binası kapıları saat 10:00’da kapatılacak. Maske takma zorunluluğu kaldırılmış olsa da isteyen aday ve görevliler, maskeleri çıkartılıp kimlik kontrolü yapıldıktan sonra maskeleri ile sınav binasına girebilecekler. Sınav binası önünde yığılmaları engellemek için de gerekli tedbirler alınacak.

Konuya ilişkin açıklamada; “Sınavın sağlıklı ve sorunsuz bir biçimde tamamlanması için gerekli tüm görevlendirilmeler yapılmış olup öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek vererek desteklerini esirgemeyen öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.