Şenlik boyunca devam etmekte olan Gülmece Sanat Atölyesi çalışmaları ve saat 17:30’da Nasreddin Hoca Stadyumu’nda, saat 20:00’de de Cumhuriyet Meydanı’nda sergilenecek olan halk oyunları gösterilerinin yer aldığı programa göre; çocuk oyunu “Cesur Kanatlar Ülkesi”, Birdirbir Çocuk Tiyatrosu tarafından Akşehir Kültür Merkezi’nde saat 11:00, 14:00 ve 16:00’da 3 seans halinde sahnelenecek.

Nasreddin Hoca ve Çömezlerinin katılacağı Eşek Yarışı Kortej Yürüyüşü, saat 17:00’de Batı Cephesi Karargahı Müzesi’nden başlayarak Nasreddin Hoca Stadyumu’nda sona erecek. Eşeğe Düz ve Ters Binme ile En Güzel Gözlü Eşek Yarışmaları ise saat 18:00’de Nasreddin Hoca Stadyumu’nda gerçekleştirilecek.

Gösteri ve yarışma etkinlikleri arasında yer alan Action Team-Rampa Şov; Cumhuriyet Meydanı’nda saat 21:00’den itibaren karaoke, e-Spor ve ses yarışmaları, çocuk oyun gruplarıyla her yaştan Akşehirliye eğlenceli saatler yaşatacak.

Serkan Balkan, Yücel Girgin ve Hasan Gözetlik’ten oluşan grup “SAKİLER” konseri, bu yılki şenliğin ilk konser etkinliği olarak Açık Hava Tiyatrosu’nda saat 21:00’de başlayacak.