Kongre sürecinde; mevcut İlçe Başkanı Mehmet Emre ve eski İlçe Başkanı Muzaffer Hüner aday olacaklarını açıklamış, sonrasında yapılan istişare toplantıları sonunda seçime ortak adayla gidilmesi kararı alındığı duyurulmuştu. İYİ Parti Akşehir İlçe Başkan Adayı Ali Dağhan; seçimlerde başarılı olmak için Kongreye, birlik ve beraberlik içerisinde tek adayla gidilmesini kararlaştırdıklarını kamuoyu ile paylaşırken, Emre ve Hüner de seçime tek listeyle gidilmesi konusunda uzlaşmaya vardıklarını ve emekli eğitimci Ali Dağhan ile birlikte hareket edeceklerini ifade etmişlerdi.

Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kongrede, yakın tarihte hayatını kaybeden Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, sahneye yerleştirilen fotoğrafı ve sehpa üzerine serilen Türk bayrağı ile anıldı. Tozoğlu’nun vefatı sonrasında göreve gelen ve Kongrede konuşmacılar arasında yer alan İYİ Parti Konya İl Başkanı Mazhar Peker, Genel Başkan Meral Akşener’in “seçim öncesi birlik beraberlik” mesajını katılanlarla paylaştı. Tek aday olarak gösterilen Ali Dağhan da yine birlik beraberlik vurgusu yaparak seçilecek olan yeni yönetime başarılar diledi.

Partiye katılan yeni üyelere rozetlerinin de takıldığı Kongreyi; Gelecek Partisi İlçe Başkanı Fatih Köle ve Demokrat Parti İlçe Başkanı İsmail Yüksel ile Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatından bir heyet de izledi.

3 Aralık 2022 olarak belirlenen tarihte çoğunluk sağlanamadığından 4 Aralık 2022 Pazar günü (bugün) çoğunluk aranmaksızın yapılan Kongrede, tek listeyle seçime girilecek olmasının da etkisiyle 400 delegeden 132’si oy kullandı. 130 oyun geçerli olduğu seçim sonrasında, yönetim ve il delegeleri şu isimlerden oluştu:

İYİ Parti Akşehir İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Listesi

Başkan Ali Dağhan ve Asil Üyeler; Ayşe Uysal, Fuat Çolakoğlu, Meltem Orhan, Abdilkadir Ünal, Aslan Keskin, Hasan Uludağ, Mustafa Terlemez, Yusuf Uyar, Ahmet Ali Uğur, Fahrettin Yallagöz, Ceyda Işık, Aylin Şahin, Nursen Koşar, Havva Yıldız, Gökçen Keklik, Ahmet Duman, Ahmet Ötgün, Şenol Dündar, Mustafa Cengiz, Mesut Emre, İsmail Bozkurt, Özdener Karadere, Mustafa Doğan, Aydın Ceylan, Abdullah Yıldırım ve Süleyman Selçik.

Konya İl Delegeleri Asil Üyeleri

Ali Dağhan, Fahrettin Yallagöz, Fuat Çolakoğlu, Abdilkadir Ünal, Aslan Keskin, Hasan Uludağ, Mesut Emre, Yusuf Uyar, Ahmet Ali Uğur, Şenol Dündar, Tahir Aktepe, Muttalip Uysal, Muzaffer Hüner, Mehmet Emre, Ali Duman, Galip Karaca, Musa Doğan, Barış Tören, Rafet Sır, Sabit Mutlu, Şafak Büyükacar, Ahmet Kart, Şaban Zeren, Bayram Yılmaz, Ahmet Bayrak, Niyazi Kalkan, Mehmet Ali Aytaç, Sıtkı Hüner, Yeter Cengiz, Metin Şahbaz, Sibel Çeliktaş, Fatime Uz, Sıtkı Demirci, Hanifi Şen, Şükrü Kale, Aylin Şahin, Meltem Orhan, Ayşenur Yaman, Elif Aktaş, Gülay Aslan, Dursiye Şahin, Aysel Öztaşcı ve Özlem Orhan.