banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

YÜRÜYEMEYEN HASTANIN BEYNİNDE TÜMÖR TESPİT EDİLDİ

Yürüme güçlüğü, denge kaybı, şiddetli baş ağrısı gibi şikâyetlerle Afyonkarahisar PARKHAYAT Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Celal Özbek Çakır’a başvuran Uşaklı hastanın beyninde 5 santim boyunda tümör tespit edildi. Yapılan başarılı operasyonla, tümör boşaltılarak hastanın sağlığına kavuşması sağlandı.

SAĞLIK 06.01.2022, 00:10 05.01.2022, 17:43 Haber Merkezi
2375
YÜRÜYEMEYEN HASTANIN BEYNİNDE TÜMÖR TESPİT EDİLDİ
banner12

Uşak’ta yaşayan 55 yaşındaki bir vatandaş yürüme güçlüğü, denge kaybı, şiddetli baş ağrısı gibi şikâyetlerle Afyonkarahisar PARKHAYAT Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Celal Özbek Çakır’a başvurdu. Gerekli tetkik ve tahlilleri yapılan hastanın beyninin sağ tarafında büyük bir kitleye rastlandı. Zaman kaybetmeden hasta ve yakınlarına durumu aktaran Op. Dr. Celal Özbek Çakır, Nöronavigasyon yöntemiyle hastaya müdahale etti. Beyninin sağ tarafında yaklaşık 5 santim boyunda olduğu tespit edilen tümör, başarıyla boşaltıldı. Hasta bu operasyon sonrasında kısa sürede sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Operasyonu gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Celal Özbek Çakır, şunları söyledi: “Hastamız yürüme güçlüğü, kuvvet kaybı, baş ağrısı şikâyetleri ile geldi. Hastamızın beyninin sağ tarafında temporal lobda, 5 cm’den büyük kitle tespit ettik. Hastamızı cerrahiye alarak kitleyi tamamen temizledik ve hastamızda nörolojik hasar olmaksızın, şikâyetleri gerilemiş olarak taburcu ettik. Hastamızın operasyon sonrası takiplerinde de genel durumu giderek iyileştiğini ve nörolojik şikâyetlerinin minimuma indiğini gördük. ” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
açık