İlk koroner anjiyografinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve hastanın durumunun iyi olmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç; “Akşehir’de ilçe dışına sevk nedenlerinin başında kalp rahatsızlıkları bulunmaktadır. Yapılan bu sevklerin büyük bir kısmını da her dakikanın önem arz ettiği koroner anjiyografi ihtiyacı olan hastalarımız oluşturmaktadır. Koroner Anjiyografi ünitesinin kurulması ile birlikte hastanemizden yapılan sevkler de büyük bir oranda azalmış olacaktır.” dedi. Sağlık tesislerinin kendi rollerine göre nitelikli sağlık hizmetini en iyi fiziki şartlarda ve modern teknolojik cihazlarla sunmasını amaçladıklarını ifade eden Prof. Dr. Koç; “Koroner anjiyografi ünitesini Akşehir’e kazandıran başta Sağlık Bakanımıza, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şahsım, kurumum ve Akşehir halkı adına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 

Hastanede anjiyografi ünitesinin kurulmasıyla birlikte günün hangi saatinde olursa olsun kalp rahatsızlığı ile gelen hastalara hızlı bir şekilde müdahale edilebileceğini vurgulayan Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Bülent Erdem; “48 yaşında Kürşat Tuncalı isimli hastamız göğüs ağrısı şikâyetiyle acil servisimize başvurdu. Doktorlarımız ilk değerlendirmenin ardından kalp krizinden şüphelendiler. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Musa Dağlı tarafından anjiyo kararı alınan hastamız anjiyografi ünitesine alındı. Bu karar ile birlikte hastamıza anjiyografi ünitemizde ilk işlemi yapmış bulunmaktayız. Sorunsuz bir şekilde anjiyo işlemi tamamlandı. Hastamızı gözetim altında tutmaktayız. Bu hizmetin gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı sağlık bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Konya İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç’a ve Konya Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem’e şükranlarımı sunuyorum. Ünitenin Akşehir ve bölgesine hayırlı olsun.” dedi.   

İlk anjiyografi işlemi yapılan hasta Kürşat Tuncalı da verilen hizmetten dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek; “Yakınlarım kalp rahatsızlığımdan dolayı beni Konya’ya götürmek istediler. Hastanemizde anjiyo ünitesinin açılmış olduğunu duyunca anjiyo işleminin burada yapılmasını istedik. Yaşadığım ilçemde böyle bir hizmet verilmesinden dolayı çok mutluyum, şu an gayet iyiyim, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.