banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

TOPLANTIDAN YENİ KISITLAMA ÇIKMADI

Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “Güzel Günler” için yaklaşık 50 milyon kişinin aşılanmış olacağı Haziran ayını işaret etti.

SAĞLIK 26.03.2021, 10:55 Haber Merkezi
1759
TOPLANTIDAN YENİ KISITLAMA ÇIKMADI
banner12

Konuşmasında koronavirüs aşısı ve ülkemizdeki aşılanma sürecine dair bilgi veren Bakan Koca’nın açıklaması özetle şöyle:

“İnsanlık virüsü aşı adı verilen silahla yenecek. Bugüne kadar 14 milyon dozun üzerinde aşı uygulandı. 10 milyon doza tekabül eden aşı da elimize ulaştı. Kullandığımız Sinovac aşısının üzerine Biontech aşısı da sürece eklendi.

Diğer taraftan; kendi aşımız kendi silahımızdır. Dünyadaki ilk burundan alınabilen sprey aşı çalışması ülkemizde yapılıyor. Aşıya yönelik çalışmalarda durum iyi ama tedbirlere uyum giderek azalıyor. Virüsle mücadelede Tedbirlere Tam Uyum şartı vatandaşlarımıza bağlı.

Türkiye’de Mayıs sonu Haziran başı itibariyle 50 milyon kişi aşılanmış olacak. Vatandaşlarımızın özellikle maske, sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerine dikkat etmesi gerekiyor. Mücadelede maskenin önemi çok büyük. Güzel günler yakında diyebiliriz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
7
parçalı bulutlu