banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KAYMAKAMLIK UYARDI

Yaz aylarının gelmesiyle Akşehir’de yapılan düğünlerde ve bazı toplu etkinliklerde, birtakım işletmelerin ortada yemek servisi yapmalarına vatandaşlar tepki gösterirken, Akşehir Kaymakamlığı da konuya ilişkin Genelgeye uyulması konusunda uyarıda bulundu.

SAĞLIK 11.08.2021, 00:12 10.08.2021, 17:15 Haber Merkezi
3512
KAYMAKAMLIK UYARDI
banner12

Akşehir Lokantacı, Kebapçı, Fırıncı, Pastacı ve Elektrikçiler Esnaf Odası Yönetimi tarafından Oda üyeleriyle de paylaşılan uyarıda; pandemi döneminde yayımlanmış olan Genelge gereği, toplu yemek üretimi yapan firmaların yemek servisini yalnızca kişiye özel tabldot şeklinde verebilecekleri hatırlatıldı. 

Ortada yemek servisi yapılmasını yasaklayan Genelge çerçevesinde; kurallara uyulup uyulmadığı konusunda kontroller ve kolluk kuvvetlerince denetlemeler yapılacak. Aykırı davrananlar hakkında cezai işlem uygulanacak.

Salgın döneminin henüz bitmediğini vurgulayan bazı vatandaşlar da; “Bu salgın döneminde her şey bitmiş, salgın geçmiş gibi ortaya yemek verilip 8 kişinin aynı tabağa kaşık sallaması uygun değil. Düğün yemeği verilecekse, kişiye özel tek tek tabildot usulü verilmeli” diyerek, ortada yemek servisi verilmesine dair tepkilerini dile getirdiler.  

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
23
açık