banner8

banner9

banner10

BUGÜN DE DENETLENMEYEN YER KALMAYACAK

Haftanın belirlenen bir gününde ülke genelinde ve sosyal alanların tamamında; Valiler, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Muhtarlar, Kurum Yöneticileri ve Meslek Odalarının da bizzat katılımıyla yapılmaya devam edilen denetimler kapsamında, bugün gerçekleştirilecek olan uygulamanın sloganı “Sağlık için, hepimiz için” olarak belirlendi.

SAĞLIK 19.08.2020, 00:12 20.08.2020, 14:30 Haber Merkezi
1492
BUGÜN DE DENETLENMEYEN YER KALMAYACAK
banner12

İçişleri Bakanlığınca 81 İl Valiliğine gönderilen Covid-19 Tedbirleri Denetimleri Genelgesinde; yaşanan kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürüldüğü belirtildi.

Valiler, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Muhtarlar, Meslek Odaları bizzat sahada olacak

Tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy ve mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri ve özel kolluk görevlilerinin katılacağı denetimler, sosyal alanların tamamını kapsayacak.

Denetlenmeyen yer kalmayacak

Valilerin yönetim ve koordinasyonunda; ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe, salon ve elektronik oyun yerleri, berber, kuaför, güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park, piknik alanları, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar, halı sahalar ve bilardo salonları denetlenecek.

Başta şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların toplu olarak bulunduğu halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kurallara uyulup uyulmadığına yönelik denetimler, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce kesintisiz olarak sürdürülecek. (İHA)

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
açık