AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ve Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Başkan Akkaya eşliğinde esnaf ziyaretleri yapmalarının ardından geldikleri Perşembe Pazarı’nda pazarcılar ve vatandaşlarla selamlaştılar. Akşehir Müftüsü Ahmet Müjdeci’nin dua ettiği açılışta; Akşehir Lokantacılar Odası Başkanı Ramazan Kocaihtiyar, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, MHP İlçe Yönetimini temsilen Kadir Yürüdü ve AK Parti Akşehir Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akgüneş de kurdeleyi kesenler arasında yer aldılar.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, yaptığı konuşmada; bir yıl kadar önce açılan ve hizmet vermeye başlayan Perşembe Pazarı’nın yapımından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve emeği geçenlere teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Altay konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi olarak Akşehir’e yönelik çalışmalarının devam edeceğini söylerken 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimlerde Akşehirlilerin desteğini istedi. Konya Milletvekili Orhan Erdem de Akşehir’e kazandırılan kapalı Pazar yeri için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederken, Akşehir Belediyesi’nin de önemli projelere imza attığını söyledi. Milletvekili Erdem de muhalefeti eleştirdiği konuşmasında, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde partisi ve Cumhur İttifakı’na destek beklediklerini belirtti.

Açılış sonrasında Pazar alanında vatandaşlar ve esnafla sohbet eden katılımcılara, AK Parti Gençlik Kolları üyeleri tezahüratta bulunurken, bazı vatandaşlar istek ve taleplerini Büyükşehir Belediye Başkanı Altay ve beraberindekilere aktardılar. Bir vatandaşın; Akşehir’in, Konya Büyükşehir’e bağlı olmakla bir fayda görmediği şeklindeki eleştirisine cevaben Uğur İbrahim Altay, açılışı yapılan pazar alanını göstererek “Bunu kim yaptı?” diye sordu. Vatandaş ise Akşehir’de yapılanların yetersiz olduğu şeklindeki görüşünü yineledi.

Açılışa katılan Erdem ve Altay ile beraberindekilerin, program sonrasında Akşehir’de Arasta ve Kitap Kafe gibi ziyaretlerde bulunacakları ve depremzedelerle de iftar programına katılacakları öğrenildi.