Lotodan büyük ikramiye kazan ama bu parayı almayacağını yakınlarına açıklayan ve onlardan baskı gören bir kişinin hikayesinin ele alındığı trajedi-dram türündeki oyun; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile bazı kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş tarafından izlendi.

Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, oyunun sahnelenmesinin ardından yaptığı konuşmada; “Geçen sene kardeşim Behzat gelmişti, ondan önce rahmetli babamız defalarca Akşehir’e geldi. Burada babamın büstünü gördüm ve çok duygulandım. Yapanlardan tekrar Allah razı olsun sağ olsunlar var olsunlar.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Akkaya da rahmetli Nejat Uygur’un Türkiye’de tiyatro sanatında efsaneler arasında yer aldığını belirterek; “Biz Akşehir olarak Uygur ailesini çok seviyoruz. Burada her zaman misafir etmekten ayrı bir kıvanç duyuyoruz. Oyununuzdan fevkalade keyif aldık. Her zaman sizleri aramızda görmek istiyoruz. Bu güzel geceyi bizleri yaşattığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Akkaya, oyunculara teşekkür ederek günün anısına plaket takdim etti.