Değerlendirme ve İstişare Toplantısına; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Koordinatörü Yusuf Kahraman, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, MHP Akşehir İlçe Başkanı Mehmet Akif Dilber, Yeniden Refah Partisi Akşehir İlçe Başkanı Süleyman Biçer, Oda Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve STK temsilcileri katılım sağladı.

Belediye çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ve Yoğun bir dönem geçirdiklerini ifade eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Hizmetlerimiz arasında başlıca asfalt kaplama, kaldırım inşası, alt yapı çalışmaları, sokak sağlıklaştırma ve yenileme çalışmaları bulunuyor. Ana gayemiz hemşerilerimize en iyi hizmeti en hızlı şekilde sunmak. Ama zahmetsiz rahmet olmuyor, bu hizmetleri sunarken bir takım zorluklarla hep birlikte başa çıkmalıyız. Biz ekiplerimizle birlikte üzerimize layığı ile yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Hemşerilerimizden de aynı anlayış ve çabayı bekliyoruz” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’de açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Katılımcı anlayışı tam da bu olsa gerek, Belediye Başkanımız bu yöntemle çalışmanın; ilçemiz için verilen kararlarda, sivil toplumun görüşleri doğrultusunda değerlendirmeler yapıp sonuca varmanın ne kadar doğru bir yöntem olduğunu gördü ve tatbik ediyor. Bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu ifade etmeliyim. Sizlerle beraber konuşmaktan, fikir almaktan, diyalog içerisinde olmaktan büyük keyif aldım.” ifadelerini kullandı.