MEB tarafından ataması uygun bulunan bu öğretmenimizin ülke genelinde şiddet gören öğretmenlerden farkı ona saygı duymayan ve psikolojik bir şiddete maruz bırakanın okulu müdürünün olmasıdır. Bu durumda bu özel okulumuzda eğitim gören öğrencilerin müdüre saygı duyması mümkün müdür?

Akşehir’in özel okullarından biri konumunda olan ve Nasreddin Hoca’nın adının verildiği bu okulumuzda güler yüzlü bir idarecilik anlayışının olmaması üzüntü veriyor. MEB’in atamasını beğenmeyerek kendince kabul edilmesi mümkün olmayan bir tavır sergileyen bu müdürün soruşturma süresince neden açığa alınmadığı kamuoyunda tartışılıyor. Okul müdürü kim oluyor da atamayı gerçekleştiren MEB’ten kendisini üstün görebiliyor? Bu ne cüret!  

Okul müdürünün gösterdiği bu tavır, tamamen usulsüz ve hiçbir yönetmeliğe de uygun olmadığından öğretmenin şikayet ve suç duyurusunda bulunması üzerine Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce müdür hakkında ön inceleme başlatıldığı, adli makamların da devreye girmesiyle müdür hakkında kesin soruşturma açıldığı öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi