Bine yakın sporcunun katıldığı şampiyonada sporcularımız; 2 ferdi ve 1 takım olmak üzere toplam 3 Türkiye Şampiyonluğu elde ettiler. Yıldızlar finalde 40 metrede rekor sonuçla 9’da 9 isabet bulan Aslı Efe 9-7, Gençler finalde 50 metrede Ayşe Güçlü 5-4 kazanarak Türkiye Şampiyonu oldular.

Yıldız Kızlar Takım Yarışmalarında; Aslı Efe, Elif Tuğba Kurtoğlu ve Nehir Ergün’den oluşan Selçuklu Spor takımı yine rekor sonuçla, 9’da 9 isabetle 9-8 kazanarak Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

Okçularımızdan; 8-9 yaş grubunda Elif Nida Er Türkiye 12.’si, 12-13 yaş grubunda Elif Ünsal Türkiye 9.’su, Yıldız Kızlarda Elif Tuğba Kurtoğlu Türkiye 5.’si, yine Yıldız Kızlarda Nehir Ergün Türkiye 9.’su ve Genç Erkeklerde Hasan Polat Cura Türkiye 17.’si oldular.

Daha iyi sonuçlar almak ve geleneksel okçuluğu geliştirmek için çok çalıştıklarını ve güçleri nispetinde başarılı sonuçlar aldıklarını belirten Kulüp Başkanı Hülya Türkoğlu; desteklerinden dolayı Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile antrenörler Atilla Göçer ve Onur Sayman, sporcular ve ailelerine teşekkür etti.

Mensubu olduğu federasyonun düzenlediği yarışmalarda Akşehirli kemankeşlerin zirvede olmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen TGTOF Yönetim Kurlu Üyesi Varol Türkoğlu da emeği geçenlere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.