Üçhüyük mahallesi halkının sorunlarını dinleyip çözüm yollarına dair bilgiler verdi. Projelerinden bahseden Başkan Adayı adaylık sürecine dair bilgiler vererek konuşmasına başladı.

Başkan Adayı Nuri Köksal; “Her görüşten insanımız ‘’Nuri Bey aday ol, yarım kalan hizmetlerini tamamla’’ diye hep ısrarda bulundular. Bizlerde artık Akşehir’in 55 mahallesiyle sorunlarına uzak duramayacağımızı, sadece vakıf ve cemiyet hizmetleriyle dertlere derman olamayacağımızı gördük. Her partili insanımızdan, özellikle gençlerimizden gelen bu talepler sonucunda dedim ki ‘madem ömrümün sonuna kadar bu topraklarda yaşayıp, bu topraklara hizmet etme ahdin var bu gençlerin umudunu kırma, bu yola herkesi kucaklayarak tekrar çık ve Akşehir ittifakını oluştur.’ Böylelikle herkesin başkanı, halkın meclisi olarak yola çıktık. Göreve gelir gelmez yapılacak hizmetlerin hepsi planlandı. Bütün bu tecrübelerimizle büyükşehir yasasını da dikkate alarak üretimin tam anlamıyla desteklenmesi için yapılması gerekenleri biliyoruz ve gerekeni yapacağız. Madem Üçhüyük ve Seyran mahalleleri etle tırnak olmuş, 55 mahallenin kanunda ayrısı gayrısı bulunmuyor Akşehir Belediyesi de bu hakkı teslim etmek zorunda. Üçhüyük ve bütün kırsal mahallelerimize nüfuslarına göre, arazilerine göre küçük çiftçilerimiz başta olmak üzere tohum, yem, fide, fidan ve gübre desteği vereceğiz. O mahallede ekilip dikilmeyen belediye arazisi varsa o araziler ivedilikle üretime kazandırılacak, bu arazilerde çalışan kadınlarımız tarımsal sigorta kapsamına alınacaklardır.”

Üçhüyük’ün en büyük problemlerinden biri olan dere için mahalleliye dere ıslahı sözü veren Köksal vatandaşların samimi sohbetine ve misafirperverliklerine teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.