Bu sorunlara nasıl çözümler getireceğinden ve bazı projelerinden bahseden Köksal her zaman işçinin emekçinin yanında olacağını, işletme sahiplerine de daha çok üretim ve büyüme için yardımcı olacağını söyledi. İşletme sahipleri ve işçiler Nuri Köksal’a nazik ziyaretleri için teşekkürlerini iletti.

Akşehir Yatırım Holdingi Ortaklığı’na dair bilgiler veren Başkan Adayı Nuri Köksal; “Akşehir Yatırım Holdingi Ortaklığı bu coğrafyanın her türlü üretim potansiyelini öz varlığımız olarak çok daha ileriye taşıyacaktır. Bu kuruluşun en öncelikli yatırımlarından bir tanesi bölgemizin en önemli gelir kalemi olan meyvecilik alanında olacaktır. Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde sektörün paydaşları ve üreticilerimizle birlikte meyve işleme, boylama entegre tesisi kurularak üreticilerimizin alın teri ve emeği korunacaktır. Yeni bir istihdam alanı da yaratacak olan bu tesis bölgeye yapılacak olan diğer yatırımlarla birlikte ülkemizde Kiraz Borsasının ilk olarak Akşehir’de kurulmasının da öncüsü olacaktır.

Belediye, iş dünyası ve gerek Akşehir’de gerek şehir dışında gerekse de yurt dışında yaşayan hemşerilerimizin, yatırımcılarımızın tasarruflarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkacak bu büyük ekonomik güç önemli kamusal alanların inşasından meyvecilik sektöründeki yatırımlara kadar, Akşehir öz sermayesinin bir araya geldiğinde neler yapılabileceğini gösterecektir.” dedi.

Çalışanlar ve işletme sahipleriyle samimi bir sohbet gerçekleştiren Köksal misafirperverlikleri için teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.