Sporun ve sporcunun her zaman yanında olduğunu gösteren Nuri Köksal şehrimizde düzenlenen Halı Saha Ligi takımlarını ve oyuncuları yalnız bırakmadı. Aralık ayında başlayan ligde 7’si mahalle takımı olmak üzere toplamda 14 takım boy gösterdi. Toplam 90 maçlık bir serüven olan lig büyük ilgi görmesinin ardından Nisan ayında tekrar düzenleneceği belirtildi. Ligde sıralamada ilk beş içinde bulunan takımlar ödül almaya hak kazanıyor.

19 Mart Salı akşamı saat 22.30’da oynanan final maçında Joy Döner ve Ay Yıldız takımları karşılaştı. Karşılaşma 6-1’lik Joy Döner galibiyetiyle sonuçlanırken takım kupaya uzanan taraf oldu.

Kupayı ve madalyaları oyunculara takdim eden Nuri Köksal bu ligi daha üst seviyelere çıkarmak için her zaman destek olacağını ve spora bu lig gibi nicelerini kazandırmak için elinden geleni yapacağını söyledi. Oyuncularla konuşan Köksal her iki takımı da sadece başarı için değil bu şekilde bir organizasyonla lig kurulduğu için de tebrik etti.

Belediye Başkanlığı döneminde Akşehirspor başta olmak üzere bütün spor alanlarına sürekli destekleriyle bilinen Nuri Köksal o dönemde Kırmızı Karıncalar adını verdiği altyapı takımlarının da kurulmasına öncülük etmişti. Akşehirspor’un yıllardır hasreti çekilen 3. Lig’de boy göstermesi de Köksal’ın Belediye Başkanlığı döneminde olmuştu.