Esnafların ve halkın sorunlarını dinlerken hayata geçireceği bazı projelerden şu şekilde bahsetti;

“Belediyelerin diğer kamu kurumlarına göre en önemli farkı hemşerilerin sosyal ihtiyaçlarının giderilmesindeki sorumluluklarıdır. Esnafından emeklisine işsizinden yaşlısına kadar her türlü kesimin öncelikle çare aradığı kurum belediyelerdir. Biz de bu bilinçle belediyeciliğimizi sürdüreceğiz. 5-10 Temmuz Şenliklerini eski görkemli günlerine döndüreceğiz, Nasreddin Hoca Platosunu kurarak Akşehir’i ulusal ve uluslararası alanda turizm cazibe merkezi haline getireceğiz, dönemimizde başlattığımız Üniversiteliler Kış Şenliklerini yeniden şehrimize kazandıracağız. Bunun gibi onlarca proje ile hem şehrimizin akşam büründüğü sessiz ve hareketsiz yaşantısını canlandırırken hem de esnafımızın kazanmasını sağlayacağız. Zincir marketlerin yeni şube açmaları nüfus artışı ve dağılımına göre planlanacak; tüketici halkımız ile yerli esnafımızın beklentileri birlikte dikkate alınacaktır.

Kurulacak İstihdam Ofisi iş arayan tüm hemşerilerimizin bilgilerini kayda girecek, gerek özel şirketler gerekse de iş yerlerinden eleman arayan kurum ve kişiler istedikleri vasıflara uygun iş arayan kişilerle buluşturulacaktır. Sonuçta iş arayan iş, eleman arayan eleman bulacaktır.”

Esnafla sohbetleri sırasında anlattıkları projelerle esnafın yüzünü güldürürken esnafı yaşadığı sorunlardan kurtaracağının sinyallerini verdi. Geçmiş Belediye Başkanlığı dönemindeki hizmetlerinin esnaflar ve halk tarafından unutulmadığı görülüyor. Her sabah Belediyenin anonsundan yayınlanan ‘Hayırlı sabahlar. Akşehir Belediye Başkanımız Dr. A. Nuri Köksal esnafımıza hayırlı işler, sağlıklı günler diler.’ anonsu hala kulaklarda.