Engili Mahallesinin sorunlarına değinerek konuşmasına başlayan Köksal Engili’li hemşerileriyle şehrin ve mahallenin sorunları, çözüm önerileri ve yapılabilecekler hakkında konuştuktan sonra tüm vatandaşlarla sıcak bir şekilde sohbet etti. Zamanında Akşehir Evi’nin çatısı yapılırken kavak ihtiyacını Engili’li adaşı Nuri’den aldığını hatırlatan Köksal, “Biz her şeyi birlikte başardık yine başaracağız” dedi.

Mahalledeki asker eğlencesine de katılan başkan adayı, askere şanlı Türk Bayrağımızı verdikten sonra iyi dileklerde bulundu.

Meyve sebze ile geçinen mahallelerin sorunlarına değinen Köksal “Meyve sebze hali olmayan mahallelere haller yapılacak, mevcut hallerin tadilatları gerçekleşecek. Meyve-sebze döneminde bu hallerin hepsinde birer belediye görevlisi bulunacak, esnafın ve çiftçinin mağdur olması engellenecek. Mevsimlik işçiler hepimizin bildiği üzere zor şartlar altında çalışıyorlar, hijyen koşulları bulunmayan ortamlarda barınıyorlar. Mevsimlik işçiler için ihtiyaçlarını karşılamaları adına rahatça yaşayabilecekleri barınma tesisleri kurulacak. İşçinin, emekçinin her zaman yanında olacağımıza hiç şüpheniz olmasın.”

Ziyaretini sonlandırırken mahalle halkıyla bire bir görüşen Köksal, Engili halkının isteklerini ve ihtiyaçlarını bildiğini ve onlara her zaman destek olacağını söyledi. Sıcak karşılamaları ve yoğun ilgilerinden dolayı mahalleliye teşekkürlerini sundu.