Sözlerine projelerinden bahsederek başlayan Köksal; “’Proje lansmanımızda kuruşu kuruşuna hangi mahalleye hangi hizmeti nasıl yapacağız, kalkınma yatırımlarını nasıl ve ne alanda yapacağız, Akşehir'e neler kazandıracağız sorularınıza net cevaplar verecek şekilde projelerimizi açıkladık. Her zaman söylediğim gibi Akşehir ve mahallelerimiz benim için çok derin bir sevdadır. Ben başkanlık dönemimde de sonrasında da Akşehir için çalıştım, çabaladım. Nasip olursa daha fazlasını yapacağım. İşimiz gücümüz her zaman Akşehir.” dedi.

Büyükşehir yasasının dezavantajlarından bahseden Belediye Başkanı Adayı Nuri Köksal; “Büyükşehir yasasıyla en çok mağdur olan kesimi eski belde ve köylerimizdir. Yeni nesil belediyeciliğimizle bu mağduriyetin önüne geçeceğiz. Kırsal mahallelerimizin mağdur olmaması adına belirli noktalara Fen İşleri Ara İstasyonları kurulacak. Daha önce açıkladığımız gibi kırsal mahallelerimizden sorumlu bir başkan yardımcımız olacak. Yılda en az bir kez Belediye Başkanı, Belediye Meclisi, şube amirleri ve kırsal mahallelerden sorumlu başkan yardımcısıyla birlikte kırsal mahalle halkıyla yerinde değerlendirme toplantıları yapacağız, verilecek olan hizmetin daha etkin olmasını sağlayacağız. Belediye Başkanlığımızda Koski ile protokol yaparak altyapı sorunu olan mahallerimiz için çalışmalara başlayacağız gerekli durumlarda belediye inisiyatif alacak. Yeşilköy’ün kanalizasyon konusundaki çok mağdur olduğunu biliyorum. Onun için ilk altyapı faaliyetlerimize buradan başlayacağımızın sözünü veriyorum.”

Söyledikleriyle her mahallenin sorunlarına nokta atışı bir şekilde değinen Nuri Köksal, Belediye Başkanlığının tecrübelerini kullanarak mahalleler için neler yapılması gerektiğini yerinde tespit ediyor. Sorunlara bulduğu çözümler belediyecilik anlayışını gösteriyor.